Menu Zamknij

Implanty

Implanty zębowe w Klinice Estedent

W przypadku brakującego jednego lub wielu zębów, najlepszym rozwiązaniem są implanty. Tytanowe śruby osadzone w kości, zastępują korzenie zębów. Kiedy implant połączy się z kością, odbudowujemy koronami, mostami lub protezami odpowiednio utracone zęby. Ważne jest aby implant, był prawidłowo osadzony w kości. Dlatego w gabinecie Estedent już przed zabiegiem, planujemy najkorzystniejsze miejsce do wszczepienia implantu. Wykonujemy trójwymiarowe badanie RTG, czyli stożkową tomografię komputerową i wirtualnie planujemy położenie implantu.

Dr Adam Kaczor, który wykonuje u nas zabiegi implantacji, planuje specjalne szablony produkowane w drukarkach 3D nie tylko dla swoich pacjentów, ale także dla chirurgów z całej Polski. Podczas zabiegu szablon osadzamy na zębach pacjenta i przez prowadzące nas tulejki wprowadzamy implant, w dokładnie zaplanowanym przez nas miejscu.

implanty stomatologiczne

Dzięki implantom odbudowujemy zarówno jeden utracony ząb, jak i większe braki oraz całkowite bezzębie, co znacząco zwiększa komfort życia naszych pacjentów. Szczególnie rekomendowane są rozwiązania dla bezzębnych szczęk na czterech, sześciu implantach. Więcej implantów, to większa siła żucia.

W naszym gabinecie korzystamy z najlepszej jakości implantów: Straumann, Osstem oraz Global D.

Augmentacja kości

Jeśli pacjent stracił zęby dawno, z czasem kość zanika na grubość i wysokość. Augmentacja kości, czyli jej odbudowa, jest zabiegiem potrzebnym, poprzedzającym wszczepienie implantu. Dlatego najlepiej zabezpieczyć odpowiednią ilość kości, już podczas ekstrakcji zęba. W miejscu po usuniętym zębie, od razu umieszczamy granulat kości, a po okresie gojenia, mamy odpowiednio grubą kość do osadzenia na implantach. Korzystamy z biomateriałów wiodących firm (Biobank).