Wybielanie zębów

Naturalny, śnieżnobiały uśmiech dzięki – Estedent – Warszawa, Raszyn 

Wybielanie zębów w Klinice Estedent

Wybielanie zębów jest zabiegiem poprawiającym estetykę uśmiechu. Dzięki wybielaniu zęby wydają się zdrowsze i jaśniejsze. W naszym gabinecie korzystamy z różnych metod wybielania:

Skąd potrzeba wybielania?

Zęby przebarwione, martwe lub ciemne wyglądają nieestetycznie, co może powodować problemy ze swobodnym uśmiechaniem się. Niechęć do szerokiego uśmiechania się jest odbierana wśród ludzi negatywnie. Osoba, która wstydzi się swojego uśmiechu często jest z tego powodu mniej pewna siebie.

Wybielanie zębów to bielszy i jaśniejszy uśmiech, który wygląda bardzo estetycznie i dodaje pewności siebie. Ludzie którzy częściej uśmiechają się bez skrępowania są odbierani znacznie bardziej pozytywnie i przyciągają do siebie innych.

Uśmiech jest najlepszą biżuterią.

Wybielanie zębów w klinice Estedent

W naszym gabinecie wykorzystujemy metodę wybielania Philips ZOOM!®. Jest to świetne rozwiązanie dla Pacjentów, którzy podczas tradycyjnego wybielania zmagają się z dużą nadwrażliwością. Preparaty Philips ZOOM!® są delikatne i w porównaniu z innymi produktami do wybielania są znacznie bezpieczniejsze. Jest to też świetna metoda, która łączy w sobie
wybielanie gabinetowe z nakładkowym kontynuowanym w domu. Dzięki temu efekt wybielenia jest znacznie lepszy.


Do wybielania gabinetowego używamy lampy Beyond®, wiodącej marki na rynku, która produkuje urządzenia do wybielania zębów.

Wybielanie zębów - przebieg krok po kroku

1.

Przed wybielaniem należy mieć wyleczone wszystkie ubytki próchnicowe oraz wykonaną higienizację czyli skaling i piaskowanie aby nakładać preparat na czyste i zdrowe zęby.

2.

Na wizycie zostaje przeprowadzony wywiad z Pacjentem aby wykluczyć obecność przeciwwskazań tak, aby wybielanie zębów mogło przebiec bezproblemowo.

3.

Kolejnym krokiem jest przygotowanie jamy ustnej do wybielania czyli założenie rozwieraka, płynnego koferdamu i wałeczków w celu ochrony śluzówki przed preparatem. Dodatkowo Pacjent dostaje pomarańczowe okulary, które chronią oczy przed światłem lampy.

4.

Następnie zostaje nałożony żel na zęby i zostaje włączona lampa na 15 minut. Po 15 minutach zdejmujemy żel i nakładamy nową porcję aby aktywny środek mógł kontynuować wybielanie zębów. Po wykonaniu 3 takich cyklów, zęby zostają ostatecznie oczyszczone. Po zabiegu należy unikać picia i jedzenia przez 2 godziny, dlatego lepiej przyjść na zabieg już najedzonym.

5.

W trakcie gdy wykonujemy wybielanie zębów w domu oraz 2 tygodnie po jego zakończeniu należy przestrzegać tzw. „białej diety” czyli unikać barwiących pokarmów, napojów oraz nie wolno palić papierosów aby efekt wybielania był jak najlepszy.

W Estedent wybielaniem zajmuje się:

lek. dent.
Bartłomiej Kołodziej
stomatologia zachowawcza i protetyka

Najczęściej zadawane pytania dotyczące wybielania zębów

Nie, ciąża i karmienie piersią są przeciwwskazaniem do wybielania zębów.

Nie. Po wybielaniu nie powinno się palić co najmniej 2 tygodnie. Im dłużej powstrzyma się
pacjent od palenia, tym dłuższy będzie efekt wybielania.

Wybielanie zębów można powtarzać nie częściej niż raz na 6 miesięcy.

Jest to kwestia indywidualna. Zależy to od wyjściowej barwy zębów, nawyków żywieniowych, czy
pacjent pali papierosy. Niektóre leki, wziewne sterydy, kolorowe pokarmy, duża ilość kawy czy
herbaty wpływa na szybsze przebarwianie się zębów. Z reguły zęby zostają jaśniejsze
dożywotnio ale efekt się z latami zmniejsza, dlatego raz na kilka lat warto rozjaśnić uśmiech i
ponowić wybielanie.