Stomatologia estetyczna

Piękny uśmiech dzięki – Estedent – Warszawa, Raszyn 

Stomatologia estetyczna w Klinice Estedent

Stomatologia estetyczna to seria zabiegów, które mają na celu tak prowadzić leczenie Pacjenta, aby oprócz zdrowia zębów i jamy ustnej, dać mu piękny, olśniewający uśmiech. Najprostszym i najmniej inwazyjnym zabiegiem tego typu jest wybielanie.

Rozwiązania w stomatologii estetycznej

Jeśli wybielanie okazało się zabiegiem nie do końca skutecznym, np. przy przebarwieniach polekowych, w zębach martwych, po urazach, możemy pokryć je licówkami lub koronami pełnoceramicznymi. Rozwiązanie takie, jest również stosowane przy zębach startych, wykruszonych, nieprawidłowo ustawionych lub z nieestetycznymi wypełnieniami.

Licówki to cienkie płatki porcelanowe o kształcie powierzchni wargowej zęba, które są na niego nakładane. Niekiedy wystarczy poprawić dwa lub cztery zęby, aby zmienić wygląd całej twarzy, a czasem konieczna jest współpraca kilku specjalistów do uzyskania efektu, który daje nam i naszym Pacjentom satysfakcję.

Estetyczne uzupełnienia zębów

Jeśli Pacjent ma starte zęby to proces postępuje, a w konsekwencji może dojść do konieczności leczenia endodontycznego (kanałowego) zębów, a takie zęby, gdy są martwe, częściej ulegają
przebarwieniom.

Nieodbudowane w odpowiednim czasie zęby ścierają się coraz bardziej, co prowadzi do zaburzeń w stawach skroniowo – żuchwowych. Objawami tego schorzenia są trzaski w okolicy
ucha, bóle mięśni żwaczy, a nawet głowy.

Nieestetyczne zęby przednie, są dla wielu osób przeszkodą w swobodnym uśmiechaniu się czy nawet rozmowie, przez co pewność siebie może być zmniejszona. Takie sytuacje mogą być też
utrudnieniem w znalezieniu pracy, przyjaciół, partnera.

Co ważne – utrata tkanek zębów powoduje zapadanie się warg i policzków, przez co wygląda się starzej!

Uśmiechem wyrażamy siebie.
Ładny uśmiech to synonim szczęścia i sukcesu.

Stomatologia estetyczna w naszej klinice

Nasz Pacjent otrzymuje:

Poznaj naszych specjalistów od stomatologii estetycznej

W naszym gabinecie usługi wykonuje Dr Małgorzata Dworak, która jest właścicielką gabinetu
Estedent. Specjalizuje się w leczeniu protetycznym Pacjentów. Od 2011 roku zaczęła, jako jedna
z pierwszych w Polsce pracę w systemie CAD – CAM, wykonując na jednej wizycie nawet 10
zębów. Brała udział w licznych szkoleniach i kongresach protetycznych i implantologicznych,
zarówno w Polsce jak i za granicą.

Stomatologia estetyczna krok po kroku

1.

Na pierwszej wizycie - konsultacji lekarz zbiera wywiad z Pacjentem oraz wykonuje diagnostykę radiologiczną czyli pantomogram, zdjęcie zębowe RTG lub tomografię komputerową, CBCT. Dodatkowo lekarz pobiera skanerem wirtualne modele oraz robi fotografię. Istotna na tej wizycie jest rozmowa z Pacjentem na temat jego potrzeb i oczekiwań. Na tej podstawie powstaje indywidualny plan leczenia. Pacjent otrzymuje go na piśmie razem z wyceną.

2.

Lekarz wykonuje symulację nowych zębów, czyli tzw. mock - up. Dzięki temu Pacjent może ocenić długość, szerokość i wypukłość nowych zębów. Na tym etapie możemy wykonywać korekty wydłużenia lub skrócenia zębów tymczasowych.

3.

Przygotowanie zębów pod korony i licówki porcelanowe, ostateczne skany oraz wykonanie na ich podstawie docelowych prac. Na czas oczekiwania na prace porcelanowe lekarz wykonuje tymczasowe korony i licówki aby Pacjent mógł funkcjonować do czasu zacementowania ostatecznych prac.

4.

Ostatnim krokiem jest zacementowanie gotowych prac na zębach własnych Pacjenta.

Najczęściej zadawane pytania

Martwy ząb jest ciemniejszy od pozostałych zębów, dlatego aby ukryć jego barwę potrzebujemy
grubszej warstwy porcelany. Jeśli w takim zębie są jeszcze wypełnienia na powierzchniach
stycznych (bocznych), zostanie po oszlifowaniu zbyt mało tkanek twardych zęba, aby
uzupełnienie było trwałe. Dlatego w wielu przypadkach, lepszym i trwalszym rozwiązaniem jest
korona pełnoceramiczna.

Można a często nawet należy odbudować zęby licówkami. Na pewno są one bardziej narażone na pękanie i odklejanie. Dlatego po wykonaniu takich prac, lekarz zaleci wykonanie szyny ochronnej, która  należy zakładać na noc lub/i w sytuacjach kiedy zaciskamy zęby np. podczas uprawiania sportów.

Licówki pozostają w jamie ustnej nawet kilkanaście lat. Ich trwałość zależy od wielu czynników. 

WAŻNE: Należy zgłaszać się na wizyty kontrolne, aby lekarz sprawdził: szczelność pracy, czy na zębach nie występują przeciążenia, czy higiena jest prawidłowa i nie występuje obok próchnica.